Jaga

Süsiharjadeta mootori eelised
Makita on süsiharjadeta mootoriga akutööriistu valmistanud juba aastast 2003. Esimesena alustati montaažitööstuses kasutatavate täppiskruvikeerajate valmistamist. Praegu sisaldab Makita tootevalik süsiharjadeta mootoriga varustatud mudeleid juba üle kümne. Enamik tulevikus esitlevatest mudelitest põhineb süsiharjadeta tehnoloogial. Makita progressiivne tehnoloogia tagab masinate pikema tööea, suurema võimsuse ja pikema kasutusea, mida võimaldab süsiharjadeta mootor.

Väiksem energiakulu – koguni 50% pikem tööaeg


Süsiharjadeta mootor tarbib võrreldes süsiharjadega mootoriga rohkem energiat. Mootoris puuduvad mootoriteljega füüsilises kontaktis olevad süsiharjad, mistõttu ei teki heitsoojust. Traditsioonilises süsiharjadeta mootoris kulgeb vool akust mootorisse talitluslüliti kaudu. Sel juhul tekib lülitis heitsoojus, mis kulutab akut. Süsiharjadeta mootoriga varustatud masinas kulgeb akust pärit vool elektroonikaplokist otse mootorisse.

Kerge ja väike


Süsiharjadeta mootor on võrreldes traditsioonilise süsiharjadega mootoriga koguni 30% kergem. Vastavalt oma nimele puuduvad süsiharjadeta mootoris süsiharjad ja nende hoidikud. Ka jahutusvajadus on väiksem, sest soojust ei teki nii palju kui traditsioonilistes mootorites.

Elektroonika


Süsiharjadeta mootor on täieliku elektroonilise juhtimisega, nii et näiteks optimaalset pöörete arvu on lihtsam hoida. Elektroonikaplokk kontrollib pidevalt koormust ja kasutab aku energiat vaid siis, kui see on vajalik. Elektroonikaplokk võimaldab lisada ka muid funktsioone, näiteks pöördemomendituvastamist ja arukat mootorikaitset.

     
Harjadeta mootor   Harjadega mootor

Valik pikaks ajaks 


Kui süsiharjad ei põhjusta seadmestikus hõõret, töötab masin tõhusamalt ega tekita nii palju soojust. Tänu sellele on süsiharjadeta mootori kasutusiga võrreldes süsiharjadega mootoriga tunduvalt pikem. Süsiharjadeta masina puhul võite ka unustada mootori süsiharjade perioodilised vahetamised.

Oleme kindlad, et Makita süsiharjadeta mootor on vastupidav ja usaldusväärne lahendus. Tähelepanuta ei tasu jätta ka pikema kasutusaja ja suurema võimsuse eeliseid.