Jaga

Akukaitsesüsteem


Akukaitsesüsteem kujutab endast Makita aku ja seadme vahelist progressiivset kommunikatsioonitehnoloogiat. Tänu kõnealusele tehnoloogiale peavad seade ja selle aku omavahel sidet ning vahetavad reaalajas teavet, mis aitab kaitsta akut ülekoormuse ja ülekuumenemise eest. Lisaks on akus süvatühjenemiskaitse, mis kaitseb akut täieliku tühjenemise eest. Makita masinatel ja akudel olev tähe sümbol näitab, kas teie seade on kõnealuste omadustega varustatud.

Ülekoormuskaitse

Raskaasti kuormittavat työt vaativat äärimmäistä voimaa akulta. Makitan työkalut ja akut ovat suunniteltu kovaan ammattikäyttöön, mutta silti jatkuva äärimmäisen suorituskyvyn ottaminen irti koneesta voi ylikuorimittaa laitetta ja sen akkua. Makitan akunsuojausjärjestelmä pitää huolen, että kone ja akku kommunikoivat keskenään, jotta akku ei pääse ylikuormittumaan. Kun akku havaitsee, että se joutuu syöttämään koneelle pitkäkestoisesti normaalia enemmän virtaa, katkaisee akku virransyötön suojautuakseen ylikuormitukselta.

Ülekuumenemiskaitse

Kuumuus on kaikkien akkujen vihollinen. Kuumuus voi hidastaa akun latautumista, vahingoittaa akun kennoja ja lyhentää akun käyttöikää. Makitan akunsuojausjärjestelmä tarkkailee käytön aikana akun lämpötilaa ja jos kuumuus nousee liian korkeaksi, katkaisee se virransyötön koneelle ylikuumenemisen estämiseksi.

Süvatühjenemise vältimine

Lithium-ion akkuja voidaan käyttää pidempään ja ne on suunniteltu suoriutumaan vaativistakin urakoista. Akkua ei kuitenkaan tulisi koskaan käyttää täysin tyhjäksi, sillä tämä saattaa vaurioittaa akkukennoja. Makitan akunsuojausjärjestelmä tarkkailee jatkuvasti akun varausta. Kun akun varaus on laskenut riittävän alas, katkaisee akku virransyötön koneelle suojatakseen konetta ja akkukennoja.

 

Laadimine – Active 3 Controls


Makita ENERGY STAR®-i laadimisseadmetes on mikroprotsessor, mis peab laadimisprotsessi ajal sidet akus oleva mälukiibiga. See tagab aku seisukohast optimaalse laadimise, sest laadimisseade valib aku varasema kasutamise põhjal aku jaoks parima laadimismeetodi. Laadimisseade laeb aku optimaalselt, võttes arvesse aku pinget, voolutugevust ja temperatuuri („Active 3 Controls”). 

Makita laadimisseadmes on ka tõhus sisseehitatud jahutussüsteem, mis paneb laadimisprotsessi ajal õhu läbi aku ringlema. See alandab aku temperatuuri, mis omakorda lühendab laadimist ja pikendab aku kasutusiga. Selle tulemusena saavutatakse 18 V akude puhul võrreldes konkurentide vastavata akudega koguni poole kiirem laadimisaeg. Makita akud kasutavad rohkem aega töötamiseks ja vähem laadimiseks.